054-2106470

קדוש, קדוש, קדוש

ירושלים היא העיר הכי קדושה בעולם – עוגת שכבות של היסטוריה ותרבות, כור היתוך של אמונות ורגשות. העיר היא במה בינלאומית של דרמה מתמשכת. במהלך 5,000 שנים של הצטברות קדושה העיר הוחרבה לפחות פעמיים. הוטל עליה מצור 33 פעמים, היא נכבשה/שוחררה 44 פעמים והותקפה 52 פעמים, אבל מי סופר?

הר המוריה הוא מקום קדוש מאז ימי קדם. מקדש שלמה הוחרב על ידי הבבלים, נבנה מחדש על ידי שבי ציון ונבנה על ידי הורדוס כאחד המתחמים הגדולים והמפוארים ביותר בעולם העתיק. תוך שנים ספורות מהשלמת הבנייה, המקדש הוחרב על ידי הרומאים. ליהודים הותר להתפלל ליד קיר התמך המערבי של המתחם. הנוצרים קידשו אתר הוצאה להורג וקבורה. הם הפכו את הר הבית למזבלה. המוסלמים פינו את האשפה והקימו מבנה מעל הסלע הקדוש. כיפת הסלע ניצבת במקומה כבר 1,300 שנה. עליה לרגל לירושלים היא חלק מהמסורת של שלושת הדתות המונותיאיסתיות.

האתרים הקדושים ביותר נמצאים בתוך חומות העיר העתיקה, במרחק הליכה קצרה זה מזה. העיר היא תערובת ססגונית של עתיק וחדש, עימות ודו-קיום. הליכה בסימטאות, בין קודש לקודש, היא חוויה מרתקת.

מסלול: שער יפו > הכותל המערבי > מתחם הר הבית > דיר א-סולטן > כנסיית הקבר > כנסיית הרוסית אלכסנדר נייבסקי > הכנסייה הלותרנית > מוריסתאן > תצפית מגגות השוק > הרובע היהודי > שער ציון > כנסיית דורמציון > חדר הסעודה האחרונה וקבר דוד

 משך הסיור: 6-8 שעות.