054-2106470

מיתוג ותקשורת חזותית

צבעים, מילים וסמלים משנים את התודעה שלנו. באמצעותם מאחדים אנשים ומגייסים אותם. סמלי הדתות מפעילים מטען זהות תרבותי עצום. בשמם של סמלים דתיים יוצאים למסעות צלב, לג'יהאד. דגלים הם מותגי זהות לאומית, המעוררים אומץ והקרבה. שריפת דגל היא פרובוקציה חריפה. המונים נלחמו במגל והפטיש, בצלב הקרס. משטרים טוטליטריים מבססים את השליטים בפולחן אישיות. משטרים דמוקרטיים ממתגים ומשווקים את הפוליטיקאים. מיתוג של מחאה מעורר תנועות לשינוי פוליטי. בין יצרנים יריבים מתחוללת מלחמה על כספו של הצרכן. המיתוג מבדל את המוצר ומבסס נאמנות.
וולט דיסני בנה אימפריה כלכלית אדירה סביב עכבר. מיקי הפך למותג המייצג את "עולמו הקסום של וולט דיסני" – סרטים, גני שעשועים ואין סוף מוצרי צריכה. המותג של דיסני שיכנע מליוני ילדים בעולם שפסגת האושר היא ביקור באחד ממסחטות הכספים שלו. 
מהתחלה צנועה בחוברות קומיקס למתבגרים אמריקאים, הפכו גיבורי העל ל"יקום" של מותגים מלוטשים. מנוע כלכלי עצום מפיק סרטים ומכלול של מוצרי צריכה נלווים. האנימציה הממוחשבת איפשרה יצירה של סרטים בהם הדמיון הוא המגבלה היחידה. תאגיד הענק של דיסני בלע יצרני תוכן והפך להיות כמעט מונופול של תעמולה.
יש מיתוג קטלני – רשת המזון המהיר מקדונלדס היא הצלחה עולמית. מקדונלדס מסמל את דרך החיים האמריקאית. הגידול העצום של הרשת חולל שינויים בתעשיית המזון, ובעיור הזוחל. המזון המהיר גורם להשמנת יתר וסוכרת. קטלני יותר לא פחות הוא המיתוג של הסיגריות. מרלבורו מיתגו את עצמם בדמותו הנערצת של הקאובוי, אבל מיתוג מוצלח מעורר מחאה מוצלחת. אנחנו מוצפים במותגים ומופגזים במסרים מלוטשים. כשהמותג מופנם ונוצרת נאמנות צרכנית, הוא הופך למרכיב של זהות. כיצד ניתן להתמודד עם מבול המיתוג?