054-2106470

איפה הייתי ומה עשיתי

נולדתי באביב 1959 בקיבוץ בית אלפא. חיינו כמה שנים בלונדון כשאבי למד שם אמנות. בסתיו 1967 עברנו למדרשת שדה בוקר, שהיתה אז ישוב נידח בלב המדבר. אחרי ארבע שנים עברנו – אמא ושלושת הילדים לירושלים. אבא נשאר במדרשה, כדי לנהל את בית ספר שדה ולפסל. למדתי בגמנסיה. הדרכתי בצופים. השתתפתי בחוג הנוער של בית ספר שדה סנטה קטרינה. השתתפתי בשיקום מגדל שמירה קדום על המצדה. שירתתי בצבא כמדריך ידיעת הארץ בנח"ל. הספקתי לעבוד כעוזר לוגיסטי של קמ"ט הארכיאולוגיה בסיני. השתתפתי בחפירות באתרים מתקופות שונות. שיקמתי את ריכוז מבני ה'נוומיס' שליד עין חודרה. לקראת ההחזרה של סיני למצרים השתתפתי בסקר הארכיאולוגי במזרח סיני.

בסתיו 1981 אירגנתי את משלחת הפיסול הראשונה של עזרא אוריון לנפאל והשתתפתי בבניית פסל המדרגות בבקעת האנפורנה. כאיש חינוך במילואים במשך יותר מעשרים שנה, הרציתי פעמים רבות בפני חיילים. הדרכתי טיולים בארץ עם 'החברה להגנת הטבע' וטיולים במצרים ובתורכיה עם 'נאות הכיכר'. אני מורה דרך מוסמך.

למדתי עיצוב גרפי ב'בצלאל'. לימדתי עיצוב גרפי במכללת אסכולה-מימד בתל אביב ובמרכז לאומנות חזותית בבאר-שבע. במשך כעשרים שנה עבדתי כמעצב מימשקי משתמש – UX/UI, בחברות היי-טק שונות. עבדתי כרכז קהילה בעמק הצבאים, כמדריך שיקום טרסות בקק"ל ובמרכז ציפורי, שביער ירושלים.

זוגתי נעה ואני גרים כבר למעלה מ- 30 שנה בעין כרם ובה גדלו ילדינו. מאז 2004 אני חלק מחופן מתנדבים שמטפחים את בוסתן המעין. ב-2014 נבחרתי לועד עין כרם וב-2018 נבחרתי ליו"ר הועד. אני משתתף במאבק המתמיד לשימור אגן עין כרם ואופיה של השכונה. אירגנתי כנסים לקירוב לבבות עם שכני הפרנציסקנים וכנסי 'סביבות', ברוחו של אבי המנוח, במדרשת שדה בוקר.

האם תרצו להיפגש?

All rights reserved to Alon Orion @2024